У BOSTON Creative House ми втілюємо концепцію 15-хвилинного міста

13/07/21

Ви коли-небудь чули про 15-хвилинне місто? Це дуже крута концепція планування районів, в яких мешканець за 15 хвилин пішки або на велосипеді може дістатися до лікарень, шкіл, офісів, культурних і розважальних закладів. Йому не потрібно користуватися громадським транспортом чи власною автівкою, витрачати час на дорогу та тим паче затори — все необхідне у радіусі чверті години від будинку.

Саме таку концепцію ми втілюємо у BOSTON Creative House та хочемо вам детальніше про неї розповісти.

Ідея планувати райони з 15-хвилинною доступністю до необхідних об’єктів інфраструктури виникла ще у 20-х роках минулого століття. Тоді американський містобудівник Кларенс Перрі запропонував проєктувати мікрорайони, щоб вони були зручні територіальним громадам. Його концепцію квартальної одиниці мали втілити у містах-супутниках Нью-Йорка, які на той час будувалися для розвантаження мегаполісу.

У середині кварталу планували лише місцеві дороги, а по його периметру йшли магістральні лінії. В кожному кварталі мали бути необхідні публічні заклади, а також парк та невеликі зони відпочинку. Перрі вважав, що завдяки такому підходу сусіди почнуть більше спілкуватися між собою та створять територіальні громади. І, хоча в районах Нью-Йорка концепція не була до кінця втілена, її взяли за основу у багатьох містах США. Наприклад, зараз у Сан-Франциско від будь-якого будинку до парку можна дістатися пішки за 10 хвилин.

Ще одним сучасним містом, яке втілює концепцію 15-хвилинної доступності, є Париж. На думку його мера Анн Ідальго, в ідеальному місті мешканець може пішки або на велосипеді дістатися до магазину, школи, лікарні та навіть офісу. У Парижі заборонили шкідливий транспорт, зробили пішохідні та велодоріжки вздовж Сени, облаштували зелені зони для відпочинку по всьому місту. І це лише початок глобального плану, за яким збираються змінити вулиці, парки та райони.

Чим корисні 15-хвилинні міста? Вони вирішують ряд проблем і тим самим підвищують рівень щастя людини: по-перше, скорочують час на дорогу та затори, по-друге, завдяки відмові від автомобілів, зменшують шкідливі викиди в атмосферу, по-третє, допомагають містянам соціалізуватися та підтримувати стосунки із сусідами. Переваги життя за цими принципами зовсім скоро зможуть оцінити мешканці BOSTON Creative House.

Комплекс складається з двох будинків та чотириповерхового стилобату, де будуть знаходитися офіси, коворкінг, кав’ярні, дитячий садок та магазини. Неподалік BOSTON Creative House облаштують парк Почайна з зонами для відпочинку та маршрутами для пішоходів та велосипедистів.

Власникам апартаментів достатньо 5-10 хвилин зранку, щоб завести дитину до садочка і дістатися робочого місця, а ввечері зайти до магазину чи відвідати ресторан. Місця для занять спортом та відпочинку теж знаходяться поруч — на подвір’ї або у парку, до якого можна дістатися пішки або на велосипеді.

Двір комплексу буде вільним від автомобілів: для них побудують підземний паркінг та наземну стоянку. Внутрішнє подвір’я призначене виключно для мешканців BOSTON Creative House. Територія навколо комплексу, де облаштують бігові і велодоріжки, майданчик для занять спортом, буде доступною для всіх охочих, тож мешканці сусідніх будинків також зможуть оцінити інноваційність та зручність сучасного 15-хвилинного міста.

Бажаєте дізнатися більше про наш проєкт? Завітайте до відділу продажу за адресою: проспект Бандери, 14-Б. Також телефонуйте за номером, вказаним у шапці сайту.

Повернутися до новин Обрати апартаменти
Акційна пропозиція