Як розвинені райони допомагають будувати міцні спільноти

23/02/22

Чи можуть архітектура, планування району чи його благоустрій впливати на емоції людей? Звичайно, можуть. Ми впевнені, що будівлі, які нас оточують, крім своїх початкових функцій житла чи місця для роботи, мають ширше значення для міста та його мешканців — вони роблять мешканців дружніми один до одного, створюють точки для взаємодії та формують міцні ком’юніті, які у результаті стають запорукою безпеки та економічного зростання території. Занедбані ж райони «відрізають» містян один від одного, оскільки вони не несуть у собі ніяких функцій, не мають точок тяжіння та не викликають почуттів.

Американський архітектор Марк Кушнер під час свого виступу на TED Talks каже: «Архітектура — це не математика й зонування, а емоції людей». І ми з ним повністю згодні.

У світі багато прикладів, коли якісні перетворення територій формували добросусідські зв'язки між мешканцями та позитивно впливали на економіку району.

Зокрема у центральній частині Східного Гарлема міський владі вдалося реконструювати занедбану ділянку площею 2000 кв. м та створити суспільний простір Blake Hobbs Play-Za. На місці запустілого та напівзруйнованого майданчика з’явився простір з новим асфальтовим покриттям, дитячими майданчиками, тренажерами та місцями для відпочинку. Це і стало точкою тяжіння для багатьох.

Людина за своєю природою не може суспільства, спілкування та постійної взаємодії. Це її базова потреба. Blake Hobbs Play-Za після реконструкції став ідеальним місцем для цього, забезпечивши тим самим економічне зростання території.

Роботи над перетворенням території — також гарний привід для залучення мешканців у процес. Коли люди взаємодіють, у них з’являються спільні інтереси, активності та враження — а це лише зміцнює стосунки, допомагає нетворкінгу та робить мешканців щасливіше та впевненіше.

Лос-Анджелес має кейс з будівництва школи №13. Ще до початку робіт архітектори залучили вчителів та жителів прилеглих територій, щоб дізнатися їхнє бачення того, як новий навчальний заклад інтегрується у район. У результаті замість однієї школи у місті з’явився цілий ком’юніті-центр із бібліотекою та аудиторіями, доступними для всіх містян. Це ще раз доводить — у діалозі народжуються найкращі ідеї.

Ми хочемо, щоб мешканці не тільки BOSTON Creative House, а й усього району Почайни, відчували себе захищеними, могли користуватися об’єктами інфраструктури, які тут з’являться, і, звичайно, мали комфортний простір для спілкування, знайомств та відпочинку.

У BOSTON Creative House ми втілюємо концепцію поліфункціонального будинку, де крім апартаментів, передбачені цілих п’ять поверхів для комерційних приміщень. Їхня загальна площа складе 22 000 кв. м. Перший та другий рівні займуть магазини, чотири ресторани та дитячий центр розвитку. З третього по п’ятий поверхи будуть розташовані офіси та коворкінг.

Територія комплексу буде відкрита для всіх містян, тож, користуючись її інфраструктурою, займаючись тут спортом на майданчику чи відпочиваючи у парку неподалік будинку, вона стане чудовим майданчиком для спілкування, нових знайомств і нетворкінгу.

Завітайте у BOSTON Creative House, щоб на власні очі побачити як ми перетворюємо тутешній простір. Адреса: проспект Степана Бандери, 14Б.

Повернутися до новин Обрати апартаменти
Акційна пропозиція