Парк Почайна

Парк Почайна

Зелень, свіже повітря та вода — якщо ці слова у вас досі не асоціюються з районом Почайни, час змінювати своє уявлення. Зовсім скоро територія вздовж річки Почайна перетвориться на великий та зелений парк — з новими насадженнями, освітленням, очищеними водоймами, пішохідними та велосипедними доріжками, а також вело-пішохідним мостом і водно-пішохідним тунелем. Саме такий проєкт благоустрою території КМДА визнала гідним перемоги на архітектурному конкурсі у 2017 році. Авторами концепції нового парку стала команда архітекторів із NEXT SPACE architectural team — Валентин Уваров, Віталій Ткач і Дмитро Казаков.

Площа нового парку складатиме 10 гектарів. Він займатиме територію вздовж річки Почайна до затоки Вовковата між проспектом Степана Бандери та вулицею Електриків.

Для мешканців BOSTON Creative House, які житимуть поряд з річкою Почайна та майбутнім парком, такий благоустрій території даватиме безліч можливостей — для дозвілля, прогулянок, відпочинку та занять спортом.

Великий потенціал території

Район Почайни має великий потенціал для розвитку. Тут є річка, озера, розвинута транспортна інфраструктура, торговельно, офісна складова тощо. Тому проєкт нового парку має на меті на повну використати ці можливості: освоїти нові території, перетворити простір вздовж річки у водно-зелений коридор з різними функціональними зонами, новими вело- та пішохідними маршрутами, які стануть зручними сполученнями з іншими районами міста.

Як парк змінить район і місто

В описі проєкту нового парку міститься інформація про те, що він стане “трансформуючою силою в просторі районі”. Тобто не парк буде підлаштовуватися під міське оточення, а сам змінюватиме та перетворюватиме його на територію, яка поєднає офіси, залізницю, транспорт і річку.

У проєкті передбачено створення декількох вхідних груп до парку: зі стороні Вербної вулиці, Йорданського озера з окремим мостом над проспектом Бандери, з боку ТРЦ Блокбастер та з вулиці Набережно-Рибальська. Серед об’єктів інфраструктури будуть створені дитячі майданчики та зони для занять спортом. На набережній відкриють кафе та пункт з прокатом спортивного інвентарю. Також вздовж річки облаштують прогулянкові маршрути з місцями для відпочинку, зонами для проведення фестивалів і різних заходів. Взимку у парку працюватиме ковзанка, тож у вихідні діти можуть кататися разом з батьками.

Роботи з благоустрою парку проходитимуть у два етапи. Спочатку планують очистити водойм, побудувати вело- та пішохідні маршрути, зробити освітлення та озеленити територію, а після цього — відремонтувати гідротехнічні споруди та побудувати мостові вело-пішохідні переходи над проспектом Бандери та водно-пішохідний під ним.

Разом з майбутніми мешканцями чекаємо на реалізацію проєкту нового парку!

Зображення: NEXT SPACE architectural team

Акційна пропозиція